Chitosan krevetaChitosan tablety

Chitosan a chudnutie

Diétna vláknina chitosan, slúži ako doplnok výživy aj pri chudnutí, napríklad pri Dukanovej diéte. V čreve na seba viaže cholesterol a rôzne lipidy a takto bráni ich prechodu do krvného obehu. Preto mu aj náleží prezývka „blokátor tuku“. Podstatou je, že je nestráviteľný a teda keď na seba naviaže tuk, odvádza ho von z tela stolicou. O jeho schopnosti znižovať cholesterol sa môžete dočítať v článku Chitosan a cholesterol.

S redukciou množstva cholesterolu súvisí aj chudnutie. Rôzne spoločnosti ponúkajú chitosan v rôznej gramáži často doplnený o iné prídavky ako vitamín C, čím zlepšujú jeho afinitu k tuku. Podľa obsahu môže tableta absorbovať až 12násobok svojej vlastnej váhy.

Nechceme vás balamutiť tým, že si môžete ponechať nezdravé stravovacie návyky a chitosan vám zázračne pomôže schudnúť, aj napriek tomu, že si každý večer dávate hranolčeky. S vyváženou stravou (najlepšie funguje nízkokalorická diéta) sa vám však k cieľu pomôže dostaviť rýchlejšie a má aj veľa ďalších zdraviu prospešných výhod, ako zníženie pocitu hladu, cholesterolu a krvného tlaku. Zhodiť môžete až 10% zo svojej váhy. Po takomto úbytku tuku sa budete cítiť silnejšie a zdravšie, ľahšie sa vám bude cvičiť a spálite viac kalórii. Aeróbne cvičenia zvýšia vašu kondíciu a posilňovaním si vytvoríte krivky, po akých ste vždy túžili.
Jedna štúdia uvádza, že 4 tablety chitosanu denne spolu s kontrolou kalórií, ktoré prijímate, vám pomôžu zbaviť sa ďalších 3,28kg za 28 dní, v porovnaní s len samotnou diétou.