Chitosan krevetaChitosan tablety

Chitosan a jeho prínos pre zdravie

Tým, že vám chitosan pomôže schudnúť napraví sa aj vaša celková telesná kondícia, ale hlavne zdravie. Toto je len zopár oblastí, v ktorých sa strata nadbytočnej váhy preukáže.

Spánok
Ľudia s nadváhou počas spánku často trápi, apnea, charakteristická abnormálnymi prestávkami v dýchaní a plytkým dýchaním, ktoré tieto prestávky spôsobuje. Môžu sa opakovať až stokrát za noc, čo znemožňuje prísun kyslíka do mozgu a to môže mať veľmi neblahý vplyv na celkove zdravie jedinca.

Cvičenie
Čím viac schudnete, tým budete ohybnejší a prejaví sa to aj na vašej kondícii. Budete sa cítiť silnejšie, cvičenie bude pre vás stále ľahšie a začne vás baviť, nehovoriac o všetkých zdravotných výhodách, ktoré vám prinesie. Zlepší sa vám dýchanie, cirkulácia aj pulz. Vybudujete si svaly a pocítite to! Odporúčame kombinovať vyváženú stravu, chitosan a pravidelné cvičenie. Skúšali ste už beh? S každým odbehnutým kilometrom sa budete cítiť vitálnejšie. Garantované!

Ochrana pečene pred toxínmi
Chitosan môže ochrániť pečeň pred rôznymi toxínmi ako sú merkúrium alebo dioxiny. V jednom výskume podávali chitosan myšiam, ktoré potom vystavili merkúriu. Tieto myši utrpeli oveľa menšiu poruchu pečene než myšy, ktorým chitosan podaný nebol. Štúdia o tom, či to tak funguje aj u ľudí ešte nie je skompletizovaná.

Rýchlejšie hojenie rán
Chitosan má potenciál aj pri hojení rán, ktoré by sa pri jeho používaní mali zaceliť rýchlejšie. Pre vojenstvo USA a Veľkej Británie sa z neho vyrábajú náplasti a obväzy. Spomenutiahodný je aj jeho antibakteriálny účinok a žiadna toxicita. Tiež sa predpokladá, že pomáha predchádzať a liečiť bakteriálne infekcie a mykózy.